Úly

Náhled
200g vlašských ořechů
2 lžíce javorového sirupu
1 lžíce agávového sirupu
2 lžíce sojové odtučněné mouky hladké
6 vypeckovaných datlí
 
Krém:
4 lžíce javorového sirupu
3 lžíce sušeného sojového nápoje
250ml vody
1 sáček pudinku Rapunzel vanilka
(může výt vanilkový pudink Alnatura)
1 lžíce rumu
může být 40g Alsanu-S neo Alsanu BIO
 
Dna úlů pro bezlepkovou variantu:
podle receptů na Sojové mušličky
 
Dna úlů s lepkem:
podle receptu na Linecké cukroví

Konečně se plní úly. To znamená? Štědrý den za dveřmi. Ano, plnění úlů je pro mě signálem, že pečení již končí. Konečně se prospím... ale když si tak zavzpomínám. Mletí oříšků a vmačkávání těsta do formiček. To jsme jako děti se sestrou milovaly. Škoda, že teď každá pečeme zvlášť. Už kolem toho pečení není tolik pěkného. O to více se snažit, aby alespoň ty úlečky byly krásné.

Ořechy nameleme (já v mixéru). Přidáme vypeckované a na drobno nakrájené datle a krátce promixujeme na nejmenší výkon (jen aby se všechno opět trochu posekalo, asi 20 sekund). Poté přilijeme javorový a agávový sirup, zaprášíme sojovou moukou a prohněteme tak, aby se utvořilo tvárné těsto. Pokud se hmota nepojí, opět trochu promixujeme, aby se uvolnil tuk. Pokud je naopak tuku příliš, zaprášíme ještě trochou sojové mouky. Ze sáčku si vystřihneme čtverec igelitu (asi 15x15 cm). Z těsta uždibujeme kousky a děláme kuličky. Kuličky vždy položíme na igelit a stranou s igelitem vmáčkneme do formičky (abychom ji nemusely vysypávat cukrem). Já úly nechávám schnout alespoň 2 dny.

200ml vody přivedeme k varu a rozpustíme v ní sojový nápoj. Ve zbylé vodě rozmícháme pudink. Jakmile mléko přijde k varu, přilijeme pudink a necháme povařit asi 1 minutu. Potom odstavíme a mícháme, aby chladnul. Až začne trochu tuhnout, přilijeme javorový sirup a rum. Pokud nehlídáme tuky, můžeme do studené směsy zašlehat ještě asi 40g Alsanu-S neo Alsanu BIO. Studeným, ale ne zcela tuhým krémem plníme úly.

Dno tvoříme buď z lineckého těsta podle receptu uvedeného v potřebách nebo tvarujeme piškoty z bezlepkového sojového těsta pro bezlepkovou variantu úlů.

Na úly volte co nejmenší formičku. Nejvhodnější je malá formička od tescomy. Těsto tak vydrží na více úlů a vy si jedním soustem nadáte do pusinky tolik ;)

Lucie Sedláčková
28.11.2013

Vegany Alergiky na mléko Alergiky na vejce Bezlepkovou dietu Diabetiky


Komentáře


Přidat nový komentář:YgpQQ | 22. 4. 2021, 0:21
Pills information. What side effects can this medication cause?
how can i get cheap lyrica online in USA
Everything trends of drugs. Read information now.