Ovocné košíčky

Náhled
Linecké těsto zde
 
Na krém:
1/2 alsanu S
plechovka kokosového mléka 
sáček pudinku BIO vanilkový
(používám značku amylon)
1 balíček vanilkové fruktózy
 
Na ozdobu:
(recept zde)
1 lžička agaru
250ml ovocné šťávy
(já koupila bio fruko)
ovoce
jahody

Zatoužila jsem po nějakém zákusku, který by připomínal zákusky z cukrárny a alespoň trochu zůstával v duchu zdravé výživy. Snažila jsem se dostat do krému nějaké lepší tuky alespoň prostřednictvím kokosového mléka, když už musím sáhnout do řad margarínů ze zdravých výživ. Měla jsem velkou obavu i z agaru, o kterém jsem neočekávala, že tak báječně ztuhne. Nakonec jsem byla ale opravdu nadšená. Zákusky opravdu připomínaly ty klasické z cukrárny a navíc chutnaly naprosto všem!

Těsto si připravíme podle návody, necháme odležet a potom z něj upečeme košíčky (nezapomeňme těsto ochutit citronovou kůrou a šťávou). Doba pečení asi 15 minut.
V kokosovém mléku uvaříme vanilkový pudink oslazený fruktózou. Potom necháme zchladnout na pokojovou teplotu. (Vedle pudinku nechávám "zteplat" i alsan.) Pak už jen opatrně zašleháme pudink do alsanu a vyšleháme krém. Krémem ozdobíme košíčky vždy tak, abychom utvořili ohrádku, ze které nám agar neuteče.
Jahůdky či jiné ovoce si nakrájíme na plátky a nachystáme do košíčků. V ovocné šťávě si rozmícháme lžičku agaru (šťávu jsem koupila v albertu, ale prodává se i v tescu, jedná se o nějaké zdravé pitíčko bez cukru, je to směs ovocných šťáv: jablečná, hroznová, malinová, jahodová atd..., můžete použít jakékoli zdravé fruko nebo džus). Šťávu s agarem přivedeme k varu, poté odstavíme z plotny a necháme chladnou alespoň 5 minut. Hlídáme, aby šťáva příliš netuhla, pokud máme podezření že se již tvoří pevný škraloup a tuhne, začneme plnit košíčky dříve, jinak až po pěti minutách. Opatrně vyléváme ohrádky na košíčku, do kterých jsme umístily jahody. Pak už jen necháváme ztuhnout.

Lucie Sedláčková
14.4.2014

Vegany Alergiky na mléko Alergiky na vejce


Komentáře


Přidat nový komentář:BegXA | 24. 4. 2021, 23:56
Medication information. What side effects can this medication cause?
buy cheap pregabalin online in the USA
Actual trends of pills. Read now.