Bezlepkový ovesný chlebíček s chia semínky

Náhled
2 hrnky ovesných bezlepkových vloček
3 lžičky chia semínek
+1 dl horké vody
1 banán
2 lžíce březového cukru
sáček (50g) vanilkové fruktózy
1 dl řepkového oleje
3 plné lžíce kokosové mouky (asi 35g)
300 ml vody
2 lžičky bezfosfátového prášku do pečiva
špetka soli
olej na vymazání formy
kokos na vysypání formy
100g vivani čokolády na polití
trocha chia semínek na posypání

Bezlepkový chlebíček z mixéru ;) rychle a bez ušpinění všeho tak, jak to mívám normálně ve zvyku.
Už dlouho pozoruji, že se konečně ovesné bezlepkové vločky dají sehnat za dostupnou cenu. Volám tedy sláva a vrhám se do pečení. Protože s mojí spotřebou vloček (snídaně kašička, svačinka vločkové sušenky, před večeří pak vločkové brownies) to bylo opravdu náročné, péct jen z těch bezlepkových. A pokud vás ještě tlačí čas, tento recept je naprosto pro vás vhodnou volbou.


Budeme potřebovat misku na těsto, odměru a mixér se skleněnou nádobou a noži na přípravu smoothie, koktejlů nebo omáček atd.
Do mixéru nasypeme vločky a mixujeme dokud nevznikne mouka. Poté přesypeme do misky a do odměrky dáme 1dl horké vody a tři lžičky chia semínek. Počkáme až vytvoří kašičku či "slizík" a nalijeme do prázdného mixéru. Potom přidáme banán, olej, fruktózu a březový (či třtinový) cukr, kokosovou mouku, špetku soli a vodu. Vše rozmixujeme a přilijeme k ovesné mouce. Metlou vypracujeme těsto, přisypeme prášek na pečení, přelijeme do vymazané a kokosem vysypané formy a pečeme na 180 stupňů asi 35-45 minut. Chlebíček necháme vychladnout, polijeme rozpuštěnou čokoládou a posypeme chia semínky.

Chlebíček je lehce mokrý a šťavnatý, to ale neznamená, že není dopečený. Má prostě jen trochu jiné vlastnosti, neboť jsme nepoužili žádnou mouku. Pouze bezlepkové ovesné vločky ;)

Lucie Sedláčková
4.11.2017

Vegany Alergiky na mléko Alergiky na vejce Bezlepkovou dietu Diabetiky Redukční diety


Komentáře


Přidat nový komentář:OtqJX | 22. 4. 2021, 13:39
Drugs information leaflet. Cautions.
where to buy cheap pregabalin no prescription in US
Everything about pills. Get information here.