Z donutů báječné věnečky

Náhled
Donuty připravíme podle receptu zde
 
80g alsanu S
1/2 plechovky kokosového mléka (200 ml)
1/2 pudinkového prášku BIO vanilkový
(používám značku amylon)
5 lžic třtinového cukru
(nebo podle chuti méně, případně jako já nahradit částečně stévií)

Veganské odpalované těsto by byl asi oříšek. Po tom co jsem ale upekla nesmažené donuty, ocitla jsem se věnečkům velmi blízko. Už mi zbývalo jen je naplnit. Přidala jsem ještě čokoládu a už jsem měla opravdu báječný zákusek.

Donuty připravíme podle receptu zde, ale bez cukru na povrchu, pouze postříkané rumem. Potom každý donut podélně rozkrojíme. Ve vodní lázni si rozpustíme hořkou čokoládu a vrchní díl věnečku v ní namočíme. Vždy pokládám horní díl zpět na dolní, abych si je nepopletla. Potom prstem kroužím po horním dílu věnečku tak, aby se v tuhnoucí čokoládě utvořili takové stopy po tahu, které budou lehce imitovat tvar věnečku z odpalovaného těsta. Potom nechám čokoládu zcela ztuhnout.
Nyní si připravím krém. ve 200ml kokosového mléka uvařím půlku sáčku pudinku, který osladím lžící agávového sirupu nebo stévií. Pudink je hodně tuhý, rychle žmolkuje a těžko se s ním pracuje. Proto se na to důkladně připravte a rychle míchejte. Je dobré ho pak ihned přelít do jiné nádoby a prošlehat eklektickým šlehačem. Až pudink zcela zchladne, opět ho prošleháme. Alsan utřeme se třtinovým cukrem a po lžících do něj zašleháváme pudink. Důležité je, aby všechny ingredience měly stejnou teplotu! Pokud se krém srazí, ohřejte jej trochu v mikrovlnné troubě a opět vyšlehejte. Nyní můžete pomocí zdobítka věnečky plnit a slepovat.

Lucie Sedláčková
4.3.2014

Vegany Alergiky na mléko Alergiky na vejce


Komentáře


Přidat nový komentář:IqjLD | 19. 5. 2021, 11:44
Medication information for patients. Generic Name.
can i get cheap dulcolax in USA
Actual news about medicine. Get information now.
StsCM | 10. 5. 2021, 19:29
Medicine information sheet. Long-Term Effects. where can i buy cheap prednisone without a prescription in Canada. Everything about medicament. Get information here.