RAW exotické poháry

Náhled
2 hrnky kešu oříšků
1,5 dl vody
3 lžíce agávového sirupu
1 banán
(k banánu může být i avokádo nebo i místo něj)
3 lžičky nepraženého kakaa
1 mango
1 limetka
1/2 hrnku strouhaného kokosu 
Kokosový ořech (není nutný)

Po dlouhé době jsem dostala chuť něco nepečeného. Protože ale stále nemám jogurtovač, nechci se poustět do sojových jogurtů (které jsem dříve dělala běžně). Když jsem ale jednou chystala něco jako RAW koláč, udělala jsem z kešu oříšků jistý bílý krém, o kterém jsem se později dozvěděla, že jej vitariáni považují za jogurt. Pro mě jogurt ale zatím zůstává jugurtem pouze ten sojový (protože ho zbožňuji). I tak jsem ale krém použila na výrobu pohárů s exotickými surovinami. Výsledkem je dobrá zdravá svačinka co opravdu zasytí. 

Kešu oříšky si namočíme na noc do vody. Ráno oříšky v čisté vodě opereme a v sekacím mixéru či pomocí mixéru tyčového je nasekáme na krém (co to jen jde). Nyní, pokud máme kokosový ořech jej rozlouskneme a přilijeme k ořechům jeho mléko a přidáme asi půlku na kostky nasekaného kokosu, pokud jej nemáme, přilijeme předepsané množstvý vody a 3 lžíce sušeného kokosu a opět promixujeme. Vzniklý krém osladíme agávovým sirupem a zase promixujeme. Je důležité utvořit co nejhladší strukturu. Potom krém rozdělíme na dvě cásti. Do jedné zamixujeme banán a můžeme i avokádo (já nepoužila, protože u kromě mě ho nikdo nejí) a obarvíme nepraženým kakaem. Druhou půlku krému promixujeme s limetkovou šťávou a dužinou zralého manga. Potom už jen vrstvíme do pohárku, můžeme prokládat strouhaným kokosem a zdobíme topingem utvořeným z nepraženého kakaa a avokádového sirupu.

Na závěr ale poznamenávám, že pokud možno vždy podporovat lokální suroviny. Po exotice sáhnu pouze v zimě, kdy takřa nic čerstvého lokálního není. 

Lucie Sedláčková
3.2.2014

Vegany Alergiky na mléko Alergiky na vejce Bezlepkovou dietu Diabetiky Redukční diety


Komentáře


Přidat nový komentář:UbaSLN | 13. 10. 2023, 11:20
Independent negative survival predictors were lower modified body mass index, late onset disease, non V30M mutations and longer disease duration before OLT propecia for sale online The Communication and backing was very proficient,
IevKY | 29. 4. 2021, 1:53
Medicine information leaflet. Long-Term Effects.
can i get cheap pregabalin without a prescription in US
Best what you want to know about drug. Get here.
Zoé | 26. 6. 2016, 19:51
Ahoj máš super blog! Narazila jsem na něj až teď a hrozně ti fandím fakt jen tak dál máš tu úžasný recepty a bezva fotky :)