Rýžový pudink s kokosem

Náhled
50g rýže Basmati (neuvařená gramáž)
750ml vody
2 lžíce sojového nápoje zajíc
4 lžíce kokosu
2 lžičky agar agar
(případně 1-2 lžíce kukuřičného škrobu)
stévie nebo nějaký sladký sirup či med

 

Rýže jako příloha? A co takhle sladký dezert? Jeho příprava je snadná a potřebujete na něj ingredience, které nejspíš máte běžně doma, nebo je není problém dokoupit v nějakém blízkém krámku. A až ho uvaříte, nezapomeňte si nějaký nalít i do uzavíratelné mističky, abyste si jej mohly vzít sebou do práce nebo do školy.

Uvařenou rýži nasypeme do odměřeného množství vody, přisypeme kokos a sušené sojové mléko. Osladíme buď tekutou či sypkou stévií. Můžeme také použít například javorový nebo jiný sladký sirup. Vaříme, dokud se rýže nezačne rozvařovat (asi 5-10 minut). Poté odstavíme z ohně a tyčovým mixérem začneme mixovat. Mixujeme dokud se rýže zcela nerozmixuje. Poté dáme opět vařit asi na 5 minut. Pokud chceme pudink konzumovat ihned teplý, nemusíme již nic přidávat. Pokud chceme aby ztuhl, přisypeme do vroucího pudinku agar agar nebo kukuřičný škrob, zamícháme (u škrobu vaříme asi ještě 1-2) a odstavíme z plotny. Nalijeme do formiček a necháme ztuhnout.

Nezapomeňte u tohoto receptu popustit uzdu své fantazii. Pudinkem můžete můžete zalívat své oblíbené ovoce, posypat ho oříšky nebo ho ochutit kakaem, karobem a ozdobit třeba kokosovou šlehačkou.

Lucie Sedláčková
27.10.2013

Vegany Alergiky na mléko Alergiky na vejce Bezlepkovou dietu Diabetiky Redukční diety


Komentáře


Přidat nový komentář:LqmNB | 27. 4. 2021, 1:14
Drug information for patients. What side effects?
buying generic lyrica without rx in Canada
Best about medicines. Read here.