Silné a měkké palačinky s kváskem

Náhled
100g tofu natural
100g pšeničného kvásku pokojové teploty
(voda a mouka v poměru 1:1)
120g celozrnné hladké mouky
1 lžíce hrašky
220 - 300ml vody
špetka soli

Palačinky slané, sladké nebo jen tak samotné... nemohu se jich nabažit. Vždy obdivuji přípravu francouzských palačinek, které jsou tenounké snad jako papír. Při jejich obracení se mi tají dech a mám strach, že se musí přece roztrhnout. Protože tak šikovná opravdu nejsem. Vydala jsem se cestou opačnou. Toužila jsem po měkkoučké palačince plné kokosového krému a marmelády. Ale slané směsi jsem chtěla palačinku silnou, kterou mohu plnit špenátem či nějakou zeleninovou směsí, aby mě palačinka dostatečně zasytila. Vycházela jsem z receptu na kváskové Lívance a rovnou podotýkám, že tohle těsto lze na lívanečníku použít i na lívance. Výsledek jsem nakonec nafotila jen zakápnutý marmeládou slazenou agávovým sirupem a nakonec jsem to celé posypala oříšky. Palačinky se ale báječně hodí připravit i na slano.

 
Tofu rozmixujeme tyčovým mixérem na krém. Přimícháme kvásek a přisypeme mouku, hrašku a sůl. Přilijeme 220 ml vody a důkladně směs rozmícháme. Směs by měla být opravdu hustá. Pokud je už spíše jako těsto, můžeme ještě doředit. Hustota může být totiž pokaždé trochu jiná, každé tofu může být jinak mokré a každý kvásek jinak řídký. Hustou směs nalijeme na pánev kterou jsem pokapali olejem a olej rozetřely ubrouskem. Vždy je třeba směs nalít naběračkou na střed a potom lžící roztírat do stran, jelikož je opravdu hustá. Jakmile se palačinka na pánev nelepí, otočíme ji.
 
Ve výsledku jsou palačinky silné, dobře drží pohromadě a jsou měkké. Nepředstavujte si ale takové ty americké silné piškotové palačinky. Na ty jsou vejce opravdu potřeba. Mě ale tyhle bohatě stačí ;)
 
Kvásek jsem požívala nejprve pouze do lívanců. Protože mi ale začalo připadat, že dobře nahradí svou lepivostí vejce, zkusila jsem ho i v palačinkách. S trochou hrašky palačinky držely báječně. Příště zkusím i tenké palačinky.
Lucie Sedláčková
15.12.2013

Vegany Alergiky na mléko Alergiky na vejce Diabetiky Redukční diety


Komentáře


Přidat nový komentář:UqrUN | 29. 4. 2021, 16:51
Medicine information. Generic Name.
can i use lyrica as needed only in Canada
Everything news about medicine. Get information now.