Pečivo – ptejte se na složení

Náhled

Co se týče složení potravin, musíme být dnes opravu opatrní. Mnohdy se totiž nestačím divit, že výrobek vůbec neobsahuje ty suroviny, které bych hádala, nýbrž naprosto jiné. Čoko-lískooříškové pomazánky co nikdy neviděly lískáče a jahodové džusy takřka z jablek jsou toho důkazem. A tak už ani nedoufám, že by to s pečivem bylo jinak...

Co mě ale opravdu zaráží je to, že u všech produktů je složení, jen u pečiva je tak těžké si ho zjistit. A to ještě mnoho jiných produktů musí do složení psát látky které nejsou součástí receptury, pouze je závod zpracovává, jako je to například s kaseinem u nápoje Zajíc. Stále si tedy říkám, jak je množné, že nikde v supermarketech a pekařstvích na pultech neleží brožury se složením? Ale protože mě složení zajímá, konkrétě suroviny jako vejce a mléko, ptala jsem se a teď se mohu s touto zkušeností podělit.
V pekárně Crocus v Brně je už dlouhou dobu mým oblíbeným pečivem Lněné zlato. Vstoupila jsem tedy do pekárny a zeptala jsem se, zda toto pečivo obsahuje mléko nebo vejce. Prodavačka mi odpověděla, že snad všechno musí obsahovat mléko a vejce, což mě velmi zarazilo a trvala jsem na tom, aby mi to zjistila. S druhou prodavačkou se tedy pustily do hledání nejprve katalogů se složením a posléze i mého milovaného „Lněného zlata“. Tento produkt pekařství ale pouze odebíralo z jiné pekárny, a proto bylo pátrání v cizích podkladech asi náročnější a tím pádem i zdlouhavé. Za chvíli se pekařství přeplnilo studenty a fronta se tvořila z obou stran. Jedna z prodavaček šla tedy obsluhovat. Když jsem uviděla, jaký jsem způsobila kolaps, pocítila jsem trochu viny a řekla jsem, Ať mi dají jen něco bez mléka a vajec. Byl mi nabídnut sladký musli plátek. Při představě jak ho přikusuji k rajské polévce jsem začala prosit prodavačku, ať hledá dále. Nakonec našla a k mému potěšení jsem odcházela s dvěma kousky Lněného zlata. Po mém odchodu ale prodavačky musely přepočítávat kasu. Jedna ze studentek totiž tvrdila, že jí ve spěchu zapomněly vrátit stokorunu.
Když to celé shrnu, nakonec to vše nebylo až tak hrozné. Kdyby nebylo těch studentů, odpověď bych dostala snad dříve. Na závěr teď mohu všem vřele doporučit Lněné zlato o kterém se můžete více dozvědět na stránkách pekařství vitalfit a také si najít prodejní místa ve vašem kraji. Seznamte se také s dalším báječným sortimentem a pokud budete vynalezávější než já, zkusíte se třeba zeptat i po internetu prostřednictvím emailu.

Také jste se ptali na složení? Podělte se s námi o zkušenosti.

Lucie Sedláčková
4.11.2013
Komentáře


Přidat nový komentář:SuqVF | 28. 4. 2021, 6:00
Drugs information sheet. Effects of Drug Abuse.
where to get lyrica without rx in US
Some about meds. Read information now.